pondělí 18. listopadu 2013

Android aplikace pro výuku (nejenom) ekonomických předmětů

Aplikací, které by byly jednoznačně vyvíjené pro výuku na střední škole, moc není (alespoň dle mého názoru, resp. třeba jsem špatně hledal). Je tedy nutné mít určitou dávku fantazie a být dostatečně kreativní. Jako podporu jsem svým kolegyním vytvořil následující seznam aplikací. Ty by se snad ve výuce daly použít. Uvidíme...

Už dávno přede mnou se Androidem ve výuce začali zabývat kolegyně a kolegové ze skupiny Učte s námi. Podívejte se na jejich prezentaci a inspirujte se.

České peníze
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zentity.ceskepenize&hl=cs
Oficiální aplikace České národní banky "České peníze" seznámí uživatele se vzhledem a popisem všech platných českých bankovek a mincí a jejich ochrannými prvky. Aplikace díky využití nejmodernějších technologií, jako je dotykové ovládání nebo akcelerometr, reálně demonstruje chování jednotlivých ochranných prvků bankovek. Kromě detailních obrazových materiálů obsahuje také popisy všech platných vzorů českých bankovek a mincí.

All Currency Converter
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smartwho.SmartAllCurrencyConverter&hl=cs

Jednoduše, převod měn. 151 směnných kurzů...

 


Aplikace pro výpočet naspořené částky.
Spoření s jednorázovým vkladem i s postupným spořením.
Výsledek výpočtu je možné odeslat emailem nebo sms.Mzdový kalkulátor je aplikace pro výpočet čisté a hrubé mzdy.
Počítá mzdu pro hlavní pracovní poměr (HPP) a dohodu o provedení práce (DPP) v České republice.
Zohledňuje slevy na dani a sazby odvodů platné pro rok 2013.


Aplikace použitelná třeba pro výuku základů finanční gramotnosti. Studentům pomůže monitorovat výdaje a příjmy, plánovat je apod..
Aplikace ČSOB Finanční trhy poskytuje základní informace, analýzy a vybraná data související s děním v ekonomice a na finančních trzích doma i v zahraničí. Aplikace je ke stažení zdarma a nevyžaduje od uživatelů žádnou registraci či přihlášení. Kromě jiného umožňuje stáhnout komentáře či data a následně je využívat v off-line režimu, neboli i tam kde je internetový (wifi) signál nedostupný. Aplikace rovněž umožňuje si uložit vybrané analýzy (v pdf formátu) do archivu a mít je tak kdykoliv k dispozici na Vašem zařízení. Aplikace může být také vhodným nástrojem pro prezentování makroekonomických a tržních ukazatelů z české ekonomiky.

Jedna z recenzí: "Ačkoliv ani tento program není dokonalý, nabízí zatím asi nejlepší možnost, jak sledovat vývoj trhů na Androidu - a na rozdíl od televizního Bloombergu, lze vyhledat a do portfolia přidat i akcie z BCP Praha. Samozřejmostí vlastního portfolia je nejen sledovat aktuální ceny a historické grafy vlastní definované podmnožiny akcií, ale i zadání aktuálně vlastněného počtu a nákupní ceny příslušných akcií, čímž lze vytvořit poměrně přesný model svého porfolia..."

Aplikace pro sledování nákladů na PHM, servis a ostatní náklady související s užíváním motorového vozidla. Tato aplikace umožňuje přehlednou evidenci všech výdajů k autumobilu, motocyklu či jinému motorovému vozidlu a poskytne k nim přehledné statistiky i vizualizace ve formě grafů.
Aplikace pro vytváření faktur v mobilu nebo tabletu. iDoklad vystaví fakturu, uloží ji a odešle v PDF. To vše zdarma, během pár vteřin a kdekoliv s připojením na internet. Aplikace je nejrychlejším způsobem, jak vytvořit fakturu z mobilu! iDoklad je nejrozšířenější fakturační služba v České republice, poskytovaná navíc zcela zdarma. V aplikaci pro Android můžete používat seznam kontaktů, položek v ceníku a většiny dalších funkcí stejně, jako v internetovém prohlížeči na běžném PC.

Žádné komentáře:

Okomentovat